Kargo, Teslimat, İade ve Değişim Koşulları

Kargo, Teslimat, İade ve Değişim Koşulları

1 – KARGO - TESLİMAT

hikmetcetinkaya.com, siparişlerinizi anlaşmalı olduğu kargo şirketleri vasıtası ile teslimatını yapar. hikmetcetinkaya.com sitesinde aksi belirtilmedikçe kargo ücreti SATICI’ya aittir.

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile alıcının belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi Satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun satıcıya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de alıcıya aittir.
 

1.1 - Kargo ve Teslimat Bilgileri

1.1.1 - Satıcının Sorumlukları

Satıcı, gönderi işleminin tüm aşamalarını mağazasının markası adı altında yapmakla yükümlü olmamakla birlikte, her ne suretle olursa olsun ürünlerin son kullanıcıya kusursuz şekilde ulaştırılmasından sorumludur. Dağıtım aşamasındaki sorunlarda müşteri ilk olarak satıcıya başvurarak ürününün teslimatını ya da bilgisi hakkında soru sorma ve bilgi alma hakkına sahiptir.

Mesafeli satış sözleşmesine konu ürün(ler), ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

SATICI, mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün(lerin) sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile ilgili ve ürünün(lerin) teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

Mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün(lerin) teslimatı için işbu mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda teyit edilmiş olması ve ürün(lerin) bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

1.1.2 - Sipariş Ulaşım Süresi

Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI’ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI, ALICI’yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 ( on dört ) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

1.1.3 - Teslimat Sırasında Ödeme

Tüm ücretler sipariş aşamasında tahsil edildiğinden teslimat sırasında dağıtım görevlisine herhangi bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

2 - Alıcının Sorumlukları

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. ALICI, ürünü(leri) teslim aldığı anda kontrol etmekle ve üründe(lerde) kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü(leri) kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.

3 – Sipariş İptal, İade ve Değişim Koşulları

İade ve değişimlerde, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınmaktadır. İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürün/ürünleri, teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz. Ürünlerin cayma hakkı dâhilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürün/ürünlerin ambalaj, bant, mühür, paket, çerçeve, askı aparatı gibi koruyucu unsurlarının açılmamış olması ve faturası (ya da e-posta adresinize gönderilen e-fatura) ile birlikte gönderilmesi gerekir. Kampanyalı ürünlerde iade yapılmamaktadır.

 

3.1 - Sipariş İptali
hikmetcetinkaya.com'dan verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde iletisim@hikmetcetinkaya.com adresimize  iptal sebebinizi, ürün kodu ve fatura numarasını belirten (Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi) e-posta göndermeniz durumunda, iptal işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için detaylı bilgi aşağıdadır.

3.2 - İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünlerde herhangi bir hata yanlışlık ya da bozukluk yoksa, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, sipariş tarihinden itibaren 14 (ondört) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. 14 günü aşan sürede ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünü teslim alırken, paketi teslim aldığınıza dair attığınız imza, aynı zamanda ürünü hasarsız ve doğru olarak teslim aldığınıza dair atılan bir imzadır. Ve bu durumda kargo şirketi görevini tamamlamış sayılacaktır. Bu sebeple kargo firmasına ait kurye kapıdayken;

- Gelen kargo paketi zedelenmiş, patlamış, yırtılmış delinmiş ise paketi açmadan kargo firması yetkilisinin tutanak ile tespit etmesini isteyin ve kargoyu tutanağı aldıktan sonra kabul etmeyin.
- Kargo paketi sağlam ise paketi açıp, kontrol ediniz. Yanlış veya eksik ürün, kırık, hasarlı gibi iadeler kurye kapınızdayken tutanak tutulduğu takdirde kabul edilecektir.

3.3 - İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
 
Ürünün e-arşiv faturası (Kurum tarafından satın alınan ürünlere iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.)


14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade alamayacağımız bilmenizi isteriz

İade departmanımıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler banka tarafından ortalama 2-3 hafta içerisinde, havale / eft ile yapılan ödemeler ise en geç 1 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.

3.4 - Nasıl iade edeceğim?

iletisim@hikmetcetinkaya.com adresine göndereceğiniz iade/değişim istediğiniz ürünün kodu, fatura numarası ve iade sebebinizi belirten mailiniz 1 iş günü içerisinde cevaplandırılarak iade/değişim süreci hakkında bilgi verilecektir.


Görüş ve sorularınızla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ünvanı : Hikmet Çetinkaya

Telefon : 0 541 110 50 50

Adresi: Üsküp Caddesi No : 8/B-3 Çankaya - ANKARA

Mail: iletisim@hikmetcetinkaya.com

 

Tarih : 01.12.2020 Ver 1.0

 

 

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4